Het is alweer drie weken geleden dat ik mijn proefschrift verdedigde. Herhaaldelijk werd me gezegd: ‘Succes ermee, en probeer er ook een beetje van te genieten!’ Dat laatste kwam helemaal goed; na enkele vragen begon ik het steeds meer naar m’n zin te hebben.
De gedrukte exemplaren van het proefschrift zijn helaas vergeven. Gelukkig is het binnenkort gratis te downloaden. Een Engelstalige samenvatting verscheen afgelopen week in het Yearbook for Ritual and Liturgical Studies.
Ondertussen gaf ik een lezing en workshop naar aanleiding van mijn onderzoek in Kloostertuin Rotterdam. Verder ben ik aan het nadenken hoe ik mijn bevindingen muzikaal zou kunnen uitwerken. Hoe zing je psalmen zó dat er inderdaad een ‘nieuw lied’ klinkt dat uitdaagt om elkaars geloof, scepsis, gemeenschapszin, andersheid, verwondering, verontwaardiging, angsten en dromen te blijven zoeken en erkennen – ook na de spreekwoordelijke dood van God? En wellicht komen we er samen achter dat er andere vragen relevanter zijn dan deze ene. Samen nadenken en uitproberen dus.
Ik sta open voor uitnodigingen elders: lezingen, workshops, muzikale samenwerkingen!
Dank aan mijn promotoren prof. dr. Marcel Barnard en prof. dr. Mirella Klomp. Dank aan het Luthers Diakonessenhuis Fonds. Dank aan de mensen die ik mocht interviewen (concertbezoekers, uitvoerenden, componisten, organisatoren, etc.). Dank aan de leescommissie en opponenten dr. Lieke Wijnia, dr. Martin Hoondert, prof dr. Thomas Quartier, prof. dr. Lizette Larson Miller, prof. dr. Arnold Huijgen, prof. dr. Henk de Roest en prof. dr. Theo Boer. Dank aan de oud-collega’s aan de Protestantse Theologische Universiteit voor de betrokkenheid, het sparren en de gezelligheid. Dank aan opponenten in de proefpromotie. Dank aan paranimfen Geert van den Born en Nelline Roest – Boers, aan Hilde de Jong en al die vrienden, familie, collega’s en kennissen die aanwezig waren. Zo werd het echt feest!
Foto’s door Wouter Muskee:











